top of page

Меморіальний комплекс військовим з'єднанням і частинам

Парк Миру, Кременчук, Полтавська область, Україна

Visiting hours

Цілодобово

Меморіальний комплекс військовим з'єднанням і частинам, що відзначилися в боях за Кременчук — комплекс у Парку Миру, що у Кременчуці. Був відкритий 19 червня 2008 року. Встановлений на честь військових з'єднань, що брали участь у боях за Кременчук та отримали звання «Кременчуцьких».


Меморіальна композиція має вигляд п'єдесталу з 8 сходинками, на яких викарбувані назви бойових частин. На центральный плиті пам'ятника написано:

«Цим меморіалом увічнено подвиг військових з'єднань та частин, що відзначилися в боях за визволення міста Кременчука.

Наказом Верховного Головнокомандувача 29 вересня 1943 року на відзначення отриманої перемоги військовим з'єднанням та частинам присвоєне звання „Кременчуцьких“

Хай спасенною буде земля наша».


Ліворуч і праворуч від центральної плити на граніті висічено назви з'єднань і частин, що відзначились у боях за Кременчук. Вони представлені у таблиці зліва направо.


Повітряно-десантна дивізія.
Повітряно-десантна дивізія.

Повітряно-десантна дивізія, військове з'єднання повітряно-десантних військ Радянського Союзу в часи німецько-радянської війни. За звільнення Знам'янки наказом Верховного головнокомандувача від 10 грудня 1943 року дивізія удостоєна почесного найменування «Знам'янська». За бойові заслуги дивізія була нагороджена орденом Червоного Прапора і орденом Суворова 2-го ступеня.


Радянське військове з'єднання у складі 5 гвардійської армії.
Радянське військове з'єднання у складі 5 гвардійської армії.

Радянське військове з'єднання у складі 5 гвардійської армії. За звільнення Полтави наказом Верховного головнокомандувача від 23 вересня 1943 року 97-ма гвардійська стрілецька дивізія удостоєна почесного найменування «Полтавська». За бойові заслуги дивізія була нагороджена орденом Червоного Прапора, орденами Суворова 2-го ступеня і Богдана Хмельницького 2-го ступеня.


Радянська військова частина у складі 5 гвардійської армії.
Радянська військова частина у складі 5 гвардійської армії.

Радянська військова частина у складі 5 гвардійської армії. Був полком резерву Ставки Верховного Головнокомандуючого і призначався для посилення частин і з'єднання на найважчих ділянках фронту. За час існування нагороджений орденом Бойового Червоного Прапора, орденом Суворова 2-го ступеня та орденом Кутузова II ступеня.


Стрілецька дивізія, загальновійськове з'єднання РСЧА в часи німецько-радянської війни.
Стрілецька дивізія, загальновійськове з'єднання РСЧА в часи німецько-радянської війни.

Стрілецька дивізія, загальновійськове з'єднання РСЧА в часи німецько-радянської війни. За звільнення Олександрії наказом Верховного головнокомандувача від 6 грудня 1943 року дивізія удостоєна почесного найменування «Олександрійська». За бойові заслуги дивізія була нагороджена орденом Червоного Прапора, орденами Суворова 2-го ступеня і Богдана Хмельницького 2-го ступеня.


Стрілецька дивізія, загальновійськове з'єднання РСЧА в часи німецько-радянської війни.

Стрілецька дивізія, загальновійськове з'єднання РСЧА в часи німецько-радянської війни. За звільнення Знам'янки наказом Верховного головнокомандувача від 10 грудня 1943 року дивізія удостоєна почесного найменування «Знам'янська». За бойові заслуги дивізія була нагороджена орденом Червоного Прапора.


Танкова бригада, радянське військове з'єднання в часи німецько-радянської війни.

Танкова бригада, радянське військове з'єднання в часи німецько-радянської війни. За штурм Берліна наказом Верховного головнокомандувачаудостоєна почесного найменування «Берлінська». За бойові заслуги дивізія була нагороджена орденом Червоного Прапора, орденами Суворова 2-го ступеня, орденами Кутузова 2-го ступеня і Богдана Хмельницького 2-го ступеня.

Парк Миру, Кременчук, Полтавська область, Україна

bottom of page