top of page

Бидгощ (пол. Bydgoszcz, нім. Bromberg)


Місто в історичному регіоні Куявія на півночі Польщі. Розміщене на річці Брді є початковим пунктом Бидгощського каналу, який на сході доведений до Вісли.

Бидгощ – найбільше місто та адміністративний центр Куявсько-Поморського воєводства.


Є одним із найбільших міст Польщі, 8-м за чисельністю населення (363 930 осіб), 10-м за площею (175,98 км²). Бидгощ оточення великими лісовими масивами; у місті є багато зелених зон: парків (зокрема, один із найбільших у Польщі), лісів. Місто є значним економічним, культурним, науковим, медичним (10 лікувальних закладів, один із найкращих онкологічних центрів країни), військовим (розташовані Інспекторат Управління Збройних Сил, а також навчальний центр НАТО) та спортивним центром країни. Є великим транспортним вузлом (автомобільним, залізничним, водним), має міжнародний аеропорт імені Ігнація Яна Падеревського та річковий порт, тут перетинаються два річкові транспортні шляхи, які об'єднують між собою річкові транспортні системи Західної та Східної Європи.

Наші міста активно розвивають співпрацю.

У 2022 році громада місту Бидгощ однієї з перших відреагувала на віроломний напад північного сусіда на Україну: до Кременчука направлено найбільшу кількість гуманітарної допомоги, Міською радою міста виділено Кременчуку допомогу у розмірі 100 000 злотих, Місто Бидгощ прийняло у себе велику групу кременчужан
та надало їм прихисток під час активних військових дій. Місто Кременчук нагороджено Почесною медаллю Казимира Великого.

Рішенням Кременчуцької міської ради Президента міста Бидгощ пана Рафала Брускі було нагороджено Почесною відзнакою "За заслуги перед містом" (2022 рік).

bottom of page