top of page

Алітус (лит. Alytus)

Місто на півдні Литви, адміністративний центр Алітуського повіту і Алітуського району; шосте в Литві за кількість жителів.

Місто розташоване на обох берегах Німану за 105 км від Вільнюса і за 69 км від Каунаси. З промисловості текстильна компанія «Alytaus tekstilė», підприємство з виробництва алкогольних напоїв «Alita». Також у місті розміщено штаб-квартиру «Snaigė»

Наші міста активно розвивають співпрацю.


У 2022 році в Алітусі успішно проведено Проект Інституту розвитку Кременчука та Кременчуцької міської художньої галереї "Цінності України". У ході проекту було представлено однойменну серію картин кременчуцької художниці Оксани Бойко. Успішно проведено виставку творів кременчуцьких художників – членів Національної спілки художників України.

Співорганізатори – Інститут розвитку Кременчука, Управління культури та туризму Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, Мерія м. Алітус, Центр культури м. Алітус, ТЗ "Кременчуцьке відділення НСХУ".

Місто Алітус неодноразово направляло Кременчуку гуманітарну допомогу (продукти харчування, медикаменти, гігієнічне приладдя та засоби та багато іншого), а також автомобілі для ЗСУ та тероборони. Місто Алітус прийняло у себе велику групу кременчужан та надало їм прихисток під час активних військових дій. Рішенням Кременчуцької міської ради мер міста Алітус пан Неріюс Цесюліс був нагороджений Почесною відзнакою "За заслуги перед містом".


У 2023 році в рамках українсько-литовського проекту «Контролюй своє майбутнє» дві групи дітей, в тому числі, діти з сімей ВПО, дітей з інвалідністю та учасників АТО та педагогічних працівників міста відвідали Алітус. Діти і педагоги ознайомились з литовським містом-побратимом, взяли участь у заходах, присвячених Дню міста та зустрілися з мером Алітуса паном Неріюсом Цесюлісом. Всього в поїздках взяли участь 20 педагогічних працівників і 40 дітей.

bottom of page