top of page

Рішон-ле-Ціон (івр. ראשון לציון‎) - четверте найбільше місто в Ізраїлі. Назва міста означає «Перший у Сіоні» і була обрана із Біблійного вірша: «Я перший сказав до Сіону: Оце, то вони! А Єрусалимові дам благовісника. (Книга пророка Ісаї 41:27). Тут було засновано першу у світі староєврейську школу, створено перший в Ізраїлі оркестр. Саме в цьому місті було складено єврейський гімн та вперше вивішено єврейський прапор. Рішон Ле Ціон розташований на березі Середземного моря. Місто довгу годину вважалося «спальним» районом Тель-Авіва, але починаючи з 1990-х років спостерігається період динамічного розвитку.

У місті динамічно розвивається харчова промисловість, виробництво будівельних матеріалів, електрична промисловість та металообробка.
Рішон ле-ціон вважається (разом з Петах-Тіквою) одним з перших сіоністських поселень в Ізраїлі, заснованим переселенцем з України Реувеном Юдалевичем.

Поселення було задумане як сільськогосподарське, але перші спроби вести сільське господарство виявилися невдалими через важкі природні умови, нестачу коштів та відсутності досвіду поселенців. У вересні їхній представник поїхав до Парижа і потрапив на прийом до молодого барона Едмона де Ротшильда. Ротшильд погодився виділити кредит на будівництво колодязя.

Серед цікавих історичних пам'яток слід згадати такі: Хавів — перша староєврейська школа (1888) та Яд Лебанім — музей історії Рішон Ле Ціон. До важливих археологічних об'єктів належать: кладбище, яке налічує 4 000 років, літня ассирійська фортеця (1700 років) та ін.

Рішон-ле-Ціон довгу годину вважався «спальним» передмістям Тель-Авіву, але починаючи з 1990-х років місто переживає період бурхливого розвитку. У західній частині міста побудовані великі житлові масиви з розташованими поблизу торгових, культурних та промислових центрів.

У місті кілька промислових зон, більшість підприємств діє у сфері послуг та торгівлі, в останні роки тут відкрилися чисельні підприємства та фірми, що специалізуються в галузях розробки програмного забезпечення, електронних технологій, управління та маркетингу.

bottom of page