top of page

EU4Business показав шлях до грантів, а наполеглива праця привела до здійснення мрії
Людмила ЛИЧМАНЕНКО

Приватна підприємниця у галузі поліграфії,

місто Кременчук, Полтавська область«Якщо хоча б одній людині цікава ваша ідея — продовжуйте її розвивати, не зупиняйтесь. Навіть якщо ця людина — Ви»


Скільки разів ви чули, що жінка в декретній відпустці губить себе, свою цілеспрямованість, свої мрії та свої бажання? Наша героїня доводить, що, насправді, все залежить від самої людини та від її оточення. Можна бути найцілеспрямованішою людиною, але мати токсичне оточення, в якому загубиться все прекрасне. І навпаки, з коли ми маємо підтримуюче оточення, то можемо досягти найнедосяжніших цілей.


Людмила Личманенко ще з часів навчання в коледжі цікавилася друкарською справою. На початку 2000-х років була головним редактором газети в коледжі, потім працювала дизайнером. До декретної відпустки працювала на посаді HR спеціаліста в одній з ІТ компаній міста. Компанія робила багато замовлень на друк, і, звичайно, з робочих питань Людмила тісно співпрацювала з міською друкарнею в якості замовника послуг.


 

На одному з місцевих заходів, керівниця міської друкарні розповіла власну історію бізнес-успіху. Надихнувшись життєвим досвідом цієї жінки-підприємниці, заручившись її особистою підтримкою та маючи достатній життєвий досвід, Людмила наважилася по закінченню декретної відпустки відкрити власний бізнес в галузі друкарської справи.


«На розвиток бізнесу в цьому напрямі мене надихнула розмова з моєю родичкою, яка працює комерційним директором в одній з кременчуцьких друкарень. Вона жалілася мені, що багатьом замовникам наразі доводиться відмовляти, адже обладнання їхньої друкарні не дозволяє виконувати замовлення малими тиражами. Саме в ситуації, яка склалася в них, я побачила можливість для розвитку власної справи», — говорить Людмила.


У липні 2022 року Людмила зареєструвалася як приватний підприємець. Почала виготовляти архівні коробки ручної роботи з палітурного картону, брала замовлення з друку наліпок, етикеток, бланків на субпідряді. Але для подальшого розвитку бізнесу їй необхідно було залучити додаткові кошти та знайти спонсорів.


Ідея бізнесу полягала в тому, щоб розвинути вже існуючу діяльність в галузі поліграфії до рівня друкарні, яка надаватиме послуги з виготовлення різноманітної продукції: етикетки, візитки, брошури, рекламні буклети, плакати, наліпки, здебільшого малими накладами, орієнтуючись на малий бізнес, який зараз починає відроджуватися. В планах — повний цикл виробництва: від розробки дизайну до виготовлення продукції.На місцевій зустрічі для підприємців від центру «Дія.Бізнес» Людмила дізналася про державну програму «єРобота» та про можливість отримати консультацію з написання бізнес-плану в Інституті розвитку Кременчука, яка проводилися у співпраці з програмою міжнародної підтримки EU4business.


«В цьому я побачила свій шанс отримати грант і якісно підготуватися до участі в ньому. Я звернулася за допомогою. Завдяки співпраці з Інститутом розвитку Кременчука мені вдалося написати якісний бізнес-проєкт, який я в подальшому і захистила. Це було гарним рішенням – взяти участь в цьому проєкті. У категорії «Своя справа» обов'язковою умовою було створення двох робочих місць. Я вирішила, що це гарний шанс долучити до справи додаткові руки. Найскладнішим, мабуть, була конкуренція, адже було дуже багато достойних претендентів. Я вважаю, що саме зараз час діяти, бо ми творимо своє майбутнє кожного дня, приймаючи рішення», — ділиться своїми враженнями Людмила Личманенко.


Наприкінці вересня 2022 року Людмила подала заявку на отримання гранту на розвиток власної справи на веб-порталі Дія. Після комплексної перевірки ділової репутації та оцінки бізнес-плану їй призначили співбесіду, за результатами якої потім схвалили грант, а у грудні Людмила уже отримала кошти.

У січні 2023 року Людмила придбала якісне сучасне обладнання та матеріали для друку в свою міні-типографію: струйний принтер з фарбами, сублімаційне обладнання, термотрансферний папір, заготовки для сублімації, плоттер, цифровий принтер та ламінатор. А також найняла двох працівників.


«Нашим першим замовленням на новому обладнанні було термоперенесення надпису на світшот та футболку. Ми надрукували зображення на цифровому принтері та спробували перенести його на футболку. Але фарба поглинулася тканиною майже на 90%. Ми вирішили звернутися за консультацією до постачальника обладнання. Нам сказали, що на термотрансферному папері є плівочка, яка генерується з фарбою. Її необхідно відокремити від основи, нанести на тканину та притиснути термопресом. Ми відокремили плівку, проте зображення відокремилося разом з білим фоном. Тоді ми прийшли до висновку, що потрібно це зображення вирізати плоттером, який ми як раз придбали. Ми вирізали літери, але вони були з тонкими лініями і ламалися. Після кількох невдалих спроб у нас нарешті все вийшло — ми акуратно від’єднали основний аркуш від літер, наклали на футболку і притиснули. Нашій радості не було меж, незважаючи на те, що на кожному кроці ми стикалися з новими викликами. Завдяки цій роботі ми отримали безцінний досвід і виконали замовлення вчасно і якісно», — згадує Людмила в своїй розповіді.


У квітні Людмила планує використати залишки грантових коштів, придбавши папір для сублімації.


«Завдяки можливостям, які ми зараз маємо, нам вдалося значно розширити асортимент продукції, яку ми можемо виготовляти, а також підвищити нашу конкурентоспроможність. За цей невеликий проміжок часу ми вже виконали замовлення на фігурні наліпки, ламінацію календарів, термонанесення на футболки та худі. Також напрацювали клієнтську базу й отримали замовлення за рекомендацією. В процесі роботи зараз замовлення на друк книги з ламінованою обкладинкою, виготовлення кольорових листівок та буклетів, фігурних етикеток», — розповідає Людмила.


Ця історія про жінку, яка не відмовилась від своєї мрії, розпочала свій бізнес в найскладніший для країни рік, знайшла можливості для розвитку своєї справи та скористалась ними на всі 100%. Наполеглива праця та цілеспрямованість — роблять дива!


Довідково: Бізнес-консультації для підприємців в Інституті розвитку Кременчука надавалися з вересня по листопад 2022 року на замовлення Європейського Союзу та уряду Німеччини в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яка спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft fürInternationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Мета програми – створити кращі умови для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), підтримати інновації та стимулювати експорт, що є шляхом до сталого й рівномірного економічного зростання. EU4Business – ініціатива Європейського Союзу, яка допомагає малим і середнім підприємствам у країнах Східного партнерства. Детальніше: www.eu4business.org.ua Зміст публікації є виключною відповідальністю КП «Інститут розвитку Кременчука» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу та уряду Німеччини.

220 переглядів1 коментар

1 Comment

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Guest
Dec 21, 2023
Rated 5 out of 5 stars.

Цікаво!

Like
bottom of page